Pokračovat k obsahu

Aukční den 73

Zahájení limitace:  30. 11. 2014 12:00  |  Ukončení limitace:  30. 11. 2014 12:00  |  Živá aukce:  30. 11. 2014 11:00

V neděli 30. listopadu 2014 se na pražském Žofíně od 13. hodin uskuteční již tradiční společný podzimní Aukční den Aukční galerie Kodl a Aukční síně Vltavín.

Sběratelům umění bude nabídnuto přes 450 uměleckých děl s celkovou vyvolávací cenou téměř 83 milionů korun. O největší překvapení aukce a zaútočit na top 10 nejvýše vydražených českých obrazů se může postarat naprosto unikátní, výsostně galerijní, mnohokrát vystavovaná a reprodukovaná, vrcholně surrealistická práce malířky Toyen „Sen“, datovaná rokem 1937, začínající se vyvolávat na 12 milionech korun či zcela raritní, ojediněle se vyskytující Fillovo „Zátiší“, reprezentující období analytického kubismu.

Mimořádným artefaktem je rovněž i vynikající poválečný obraz Josefa Šímy Metamorfóza IV s 3,9 miliony korun, velkoformátové plátno Racek letící do snu od nejdražšího českého žijícího autora Theodora Pištěka, startující na 2,5 milionech korun či raná práce průkopníka české abstraktní malby Václava Boštíka, začínající na 2,1 milionech korun. Český surrealismus je dále zastoupen výrazným solitérem Františkem Janouškem, jeho Žena před zrcadlem začíná na ceně 1,7 milionu korun, poválečnou, sugestivní prací Toyen, Beze stop za 3 miliony korun či dvěma pracemi Františka Muziky.

České 19. století je zastoupeno excelentní meditativní malbou Samota od Jakuba Schikanedera za 3,5 miliony korun, dále trojicí Brožíkových obrazů; Kometa, Faraonova dcera a Husopaska, řadící tato díla k vrcholům tehdejším figurální malby, či unikátní práce Beneše Knüpfera Nejistá kořist. Opominout nelze ani naprosto svrchovanou ukázku českého romantismu, dílo Josefa Navrátila Krajina s horskou pilou dražící se za 1 milion korun a práci Víra, Naděje a Láska od na českém trhu zcela ojedinělého autora Františka Tkadlíka.

Nejen sběratele a investory, ale také širší veřejnost jistě zaujme rovněž hned trojice Špálových obrazů; Hrad Kost za 1,25 miliony korun, Kytice pivoněk za 1 milion korun a Hotel Praha s vyvolávací cenou 400 000 tisíc korun a dále také dvě excelentní malby Josefa Čapka, lyrická práce Touha za 1,5 milionu korun a krásná optimistická malba Hra začínající na 2 milionech korun.

Samota
Jakub Schikaneder (1855–1924)
Samota
Vyvolávací cena
3 500 000 Kč
Kladívková cena
5 600 000 Kč
Beze stop
Toyen (1902–1980)
Beze stop
Vyvolávací cena
3 000 000 Kč
Kladívková cena
4 000 000 Kč
Husopaska
Václav Brožík (1851–1901)
Husopaska
Vyvolávací cena
1 100 000 Kč
Kladívková cena
2 200 000 Kč
Holandské zátiší
Emil Filla (1882–1953)
Holandské zátiší
Vyvolávací cena
5 500 000 Kč
Kladívková cena
7 300 000 Kč
Hrad Kost
Václav Špála (1885–1946)
Hrad Kost
Vyvolávací cena
1 250 000 Kč
Kladívková cena
1 350 000 Kč
Žena před zrcadlem
František Janoušek (1890–1943)
Žena před zrcadlem
Vyvolávací cena
1 700 000 Kč
Kladívková cena
2 000 000 Kč
Racek letící do snu
Theodor Pištěk (✱ 1932)
Racek letící do snu
Vyvolávací cena
2 500 000 Kč
Kladívková cena
2 900 000 Kč
Touha
Josef Čapek (1887–1945)
Touha
Vyvolávací cena
1 500 000 Kč
Kladívková cena
1 700 000 Kč
Kytice pivoněk
Václav Špála (1885–1946)
Kytice pivoněk
Vyvolávací cena
1 000 000 Kč
Kladívková cena
1 400 000 Kč
Krajina s horskou pilou
Josef Navrátil (1798–1865)
Krajina s horskou pilou
Vyvolávací cena
1 000 000 Kč
Kladívková cena
1 300 000 Kč
Víra, Naděje a Láska
František Tkadlík (1786–1840)
Víra, Naděje a Láska
Vyvolávací cena
1 000 000 Kč
Kladívková cena
1 200 000 Kč
Zátiší s konvicí
Emil Filla (1882–1953)
Zátiší s konvicí
Vyvolávací cena
1 200 000 Kč
Kladívková cena
1 300 000 Kč
Obraz
Josef Istler (1919–2000)
Obraz
Vyvolávací cena
400 000 Kč
Kladívková cena
410 000 Kč
Město Argos
František Kupka (1871–1957)
Město Argos
Vyvolávací cena
340 000 Kč
Kladívková cena
390 000 Kč
Metamorfóza IV
Josef Šíma (1891–1971)
Metamorfóza IV
Vyvolávací cena
3 900 000 Kč
Kladívková cena
4 100 000 Kč
Pobřeží s větrnými mlýny
Antonín Chittussi (1847–1891)
Pobřeží s větrnými mlýny
Vyvolávací cena
200 000 Kč
Kladívková cena
230 000 Kč
Zátiší se sklenicí a pomerančem
Emil Filla (1882–1953)
Vyvolávací cena
800 000 Kč
Kladívková cena
1 600 000 Kč
Toaleta
Jan Zrzavý (1890–1977)
Toaleta
Vyvolávací cena
170 000 Kč
Kladívková cena
250 000 Kč
Metamorfóza
František Muzika (1900–1974)
Metamorfóza
Vyvolávací cena
300 000 Kč
Kladívková cena
470 000 Kč
Jaro
Vojtěch Hynais (1854–1925)
Jaro
Vyvolávací cena
550 000 Kč
Kladívková cena
550 000 Kč
Vánoční nálada
Josef Lada (1887–1957)
Vánoční nálada
Vyvolávací cena
450 000 Kč
Kladívková cena
650 000 Kč
Herec
Jiří Trnka (1912–1969)
Herec
Vyvolávací cena
200 000 Kč
Kladívková cena
380 000 Kč
Letní kytice
Otakar Kubín (1883–1969)
Letní kytice
Vyvolávací cena
280 000 Kč
Kladívková cena
280 000 Kč
Žena při pletení
Georges (Jiří) Kars (1880–1945)
Žena při pletení
Vyvolávací cena
240 000 Kč
Kladívková cena
240 000 Kč
Reflektory
František Hudeček (1909–1990)
Reflektory
Vyvolávací cena
350 000 Kč
Kladívková cena
390 000 Kč
Hra
Josef Čapek (1887–1945)
Hra
Vyvolávací cena
2 000 000 Kč
Kladívková cena
3 200 000 Kč
Z riviéry
Kamil Lhoták (1912–1990)
Z riviéry
Vyvolávací cena
1 000 000 Kč
Kladívková cena
1 600 000 Kč
Chalupy v Železných horách
Jindřich Prucha (1886–1914)
Chalupy v Železných horách
Vyvolávací cena
1 100 000 Kč
Kladívková cena
1 300 000 Kč
Kometa
Václav Brožík (1851–1901)
Kometa
Vyvolávací cena
650 000 Kč
Kladívková cena
800 000 Kč
Hotel Praha
Václav Špála (1885–1946)
Hotel Praha
Vyvolávací cena
400 000 Kč
Kladívková cena
700 000 Kč
Černé slunce
Josef Šíma (1891–1971)
Černé slunce
Vyvolávací cena
380 000 Kč
Kladívková cena
500 000 Kč
Kytice
Kytice
Vyvolávací cena
400 000 Kč
Kladívková cena
850 000 Kč
Koupání
Koupání
Vyvolávací cena
550 000 Kč
Kladívková cena
650 000 Kč
Pohled na Montmartre
Antonín Chittussi (1847–1891)
Pohled na Montmartre
Vyvolávací cena
450 000 Kč
Kladívková cena
700 000 Kč
Jaro v Hrusicích
Josef Lada (1887–1957)
Jaro v Hrusicích
Vyvolávací cena
400 000 Kč
Kladívková cena
600 000 Kč
Sám
Vladimír Kopecký (✱ 1931)
Sám
Vyvolávací cena
280 000 Kč
Kladívková cena
280 000 Kč
Člověk a kůň III
Josef Jíra (1929–2005)
Člověk a kůň III
Vyvolávací cena
150 000 Kč
Kladívková cena
230 000 Kč
Mrazivý den
Oldřich Blažíček (1887–1953)
Mrazivý den
Vyvolávací cena
150 000 Kč
Kladívková cena
280 000 Kč
Autoportrét
Ludvík Kuba (1863–1956)
Autoportrét
Vyvolávací cena
90 000 Kč
Kladívková cena
150 000 Kč
Sen
Toyen (1902–1980)
Sen
Vyvolávací cena
12 000 000 Kč
Kladívková cena
13 600 000 Kč
Čtyři roční doby
Otto Gutfreund (1889–1927)
Čtyři roční doby
Vyvolávací cena
400 000 Kč
Kladívková cena
430 000 Kč
Vylodění v Normandii
Kamil Lhoták (1912–1990)
Vylodění v Normandii
Vyvolávací cena
200 000 Kč
Kladívková cena
230 000 Kč
Vysokohorská bystřina
Adolf Chwala (1836–1900)
Vysokohorská bystřina
Vyvolávací cena
350 000 Kč
Kladívková cena
350 000 Kč
Trio faunů
Beneš Knüpfer (1844–1910)
Trio faunů
Vyvolávací cena
180 000 Kč
Kladívková cena
370 000 Kč
Faraonova dcera
Václav Brožík (1851–1901)
Faraonova dcera
Vyvolávací cena
450 000 Kč
Kladívková cena
600 000 Kč
Výsledky 90. aukce
Výsledky 90. aukce
Výsledky 90. aukce
Aktuality
Aktuality
Aktuality
Jak dražit?
Jak dražit?
Jak dražit?
Nabídnout dílo
Nabídnout dílo
Nabídnout dílo
Naše nejvyšší prodeje
Naše nejvyšší prodeje
Naše nejvyšší prodeje
KodlContemporary
KodlContemporary
KodlContemporary
Dražit online - Artslimit
Dražit online - Artslimit
Dražit online - Artslimit
Napsali o nás
Napsali o nás
Napsali o nás
CookieNastavení cookies

Více informací o ochraně osobních údajů a cookies.