2.12.2012 Auction day 69

V neděli 2. prosince 2012 se na pražském Žofíně se uskutečnil již tradiční společný Aukční den.

Sběratelům umění bylo nabídnuto 477 uměleckých děl s celkovou dosaženou cenou téměř 80 milionů Kč.

O největší překvapení aukce se ale postaral naprosto unikátní, monumentální obraz od Emila Filly Tři Grácie s dosaženou cenou 14,6 milionů Kč. Novým absolutním aukčním rekordem je Šimon Lomnický na Karlově
mostě  od Jaroslava Čermáka za 2 700 000 Kč, francouzské plátno Václava Radimského  za 1 800 000 Kč, precizní Mlýn v  Durenthalu Bedřicha Havránka za 1 200 000 Kč.
Z malířů 20. století svůj nový rekord  vytvořil Jiří Trnka se svými  750 000 Kč, Čínské pavilony ZdeňkaSklenáře za 1 600 000 Kč a Karsův Akt s 850 000 Kč.

Úspěšný byl také Hudečkův Večer na rybníce se svými 1 800 000 Kč  a Akt v zahradě Vojtěcha Hynaise s 2 000 000 Kč, které se tímto zařadily na druhé příčky v aukčním žebříčku.

Nejvyšší nárůst zaznamenal Fillův Théseus s býkem, který se vyšplhal z vyvolávací ceny 800 000 Kč na neočekávaných 4 500 000 Kč, což je nový aukční rekord v kategorii Fillových obrazů vytvořených kombinovanou technikou.

Hide filters