26.4.2009 Auction day 62

Na aukčním dnu, který se konal 26. dubna 2009 již tradičně na pražském Žofíně, nabídla Aukční galerie Kodl obrazy, kresby, grafické listy a plastiky za vyvolávací ceny v celkové výši 15 milionů korun.

Celkově bylo vydraženo 83% nabízených položek, konečná dosažená cena byla v souhrnné výši 20 milionů korun.

Rekordní byly i některé dosažené ceny:

Rudolf Kremlička, „Přívoz v Tróji“, olej na plátně, okolo 1912, sign. vpravo dole, rozměry 48x60 cm, dosažená cena: 2 600 000,- Kč

Václav Špála, „U Berounky“, olej na plátně, dat. 1926, sign. vpravo dole, rozměry 65x81 cm, dosažená cena: 2 000 000,- Kč

Maximilan Haushofer, „Návrat ze sokolnického lovu“, olej na plátně, sign. vlevo dole,  rozměry 96x133 cm, dosažená cena: 1 500 000,- Kč

Václav Brožík, „Praporečník“, olej na dřevě, 1893, sign. vpravo dole, rozměry 80x59,5 cm, dosažená cena: 1 100 000,- Kč

Václav Špála, „Zátiší s košíkem ovoce“, olej na plátně, dat. 1928, sign. vlevo dole, rozměry 38x46 cm, dosažená cena: 700 000,- Kč

Alfons Mucha, „Příjezd maharadžův“, komb. tech., kvaš, akvarel a tužka, na papíře, sign. vpravo dole, rozměry 48x35, dosažená cena: 550 000,- Kč

Hide filters