Aukční den 69
V neděli 2. prosince 2012 se na pražském Žofíně se uskutečnil již tradiční společný Aukční den.Sběratelům umění bylo nabídnuto 477 uměleckých děl s celkovou dosaženou cenou téměř 80 milionů Kč.O největší překvapení aukce se ale postaral naprosto unikátní, monumentální obraz od Emila Filly Tři Grácie s dosaženou cenou 14,6 milionů Kč. Novým absolutním aukčním rekordem je Šimon Lomnický na Karlově mostě od Jaroslava Čermáka za 2 700 000 Kč, francouzské plátno Václava Radimského za 1 800 000 Kč, precizní Mlýn v Durenthalu Bedřicha Havránka za 1 200 000 Kč. Z malířů 20. století svůj nový rekord vytvořil Jiří Trnka se svými 750 000 Kč, Čínské pavilony Zdeňka Sklenáře za 1 600 000 Kč a Karsův Akt s 850 000 Kč.Úspěšný byl také Hudečkův Večer na rybníce se svými 1 800 000 Kč a Akt v zahradě Vojtěcha Hynaise s 2 000 000 Kč, které se tímto zařadily na druhé příčky v aukčním žebříčku.Nejvyšší nárůst zaznamenal Fillův Théseus s býkem, který se vyšplhal z vyvolávací ceny 800 000 Kč na neočekávaných 4 500 000 Kč, což je nový aukční rekord v kategorii Fillových obrazů vytvořených kombinovanou technikou.
1 400 000 Kč
Kladívková cena:
2 300 000 Kč
420 000 Kč
Kladívková cena:
490 000 Kč
1 700 000 Kč
Kladívková cena:
2 100 000 Kč
400 000 Kč
Kladívková cena:
950 000 Kč
1 000 000 Kč
Kladívková cena:
1 200 000 Kč
260 000 Kč
Kladívková cena:
300 000 Kč
190 000 Kč
Kladívková cena:
190 000 Kč
350 000 Kč
Kladívková cena:
900 000 Kč
1 100 000 Kč
Kladívková cena:
1 300 000 Kč
550 000 Kč
Kladívková cena:
550 000 Kč
150 000 Kč
Kladívková cena:
260 000 Kč
190 000 Kč
Kladívková cena:
460 000 Kč
300 000 Kč
Kladívková cena:
750 000 Kč
150 000 Kč
Kladívková cena:
310 000 Kč
150 000 Kč
Kladívková cena:
390 000 Kč
350 000 Kč
Kladívková cena:
460 000 Kč
130 000 Kč
Kladívková cena:
130 000 Kč
1 200 000 Kč
Kladívková cena:
1 200 000 Kč
400 000 Kč
Kladívková cena:
550 000 Kč
300 000 Kč
Kladívková cena:
390 000 Kč
900 000 Kč
Kladívková cena:
1 100 000 Kč
300 000 Kč
Kladívková cena:
360 000 Kč
360 000 Kč
Kladívková cena:
850 000 Kč
390 000 Kč
Kladívková cena:
900 000 Kč
300 000 Kč
Kladívková cena:
400 000 Kč
200 000 Kč
Kladívková cena:
350 000 Kč
170 000 Kč
Kladívková cena:
190 000 Kč
800 000 Kč
Kladívková cena:
1 000 000 Kč
2 000 000 Kč
Kladívková cena:
2 700 000 Kč
800 000 Kč
Kladívková cena:
4 500 000 Kč
1 400 000 Kč
Kladívková cena:
2 000 000 Kč
1 200 000 Kč
Kladívková cena:
1 600 000 Kč
1 100 000 Kč
Kladívková cena:
2 500 000 Kč
2 300 000 Kč
Kladívková cena:
2 600 000 Kč
1 000 000 Kč
Kladívková cena:
1 800 000 Kč
1 500 000 Kč
Kladívková cena:
1 800 000 Kč
1 200 000 Kč
Kladívková cena:
1 600 000 Kč
310 000 Kč
Kladívková cena:
310 000 Kč
12 000 000 Kč
Kladívková cena:
14 600 000 Kč