Aukční den 71
Na historicky největší aukci v ČR padlo několik rekordů. Štyrského Všední probuzení bylo vydraženo za 10,2 milionu korun, Ztroskotání ve snu od Toyen za 10 milionů.
Přes 450 obrazů nabídl nedělní aukční den Galerie KODL a Aukční síně Vltavín na pražském Žofíně. Stal se historicky největší českou aukcí s nejvyšším obratem, který přesáhl 100 milionů korun bez aukční přirážky. Soustředil se na znovuobjevená díla českých surrealistů a autorů 19. století. Hlavní tahák aukce, plátno Ztroskotání ve snu od Toyen, si zájemce odnesl za 10 milionů korun (všechny ceny jsou uvedeny bez aukční přirážky).
„Samozřejměmě velice těší řada nových rekordů, ale největší radost mám z nezvykle velkého množství zájemců o umění. Sál byl zcela zaplněn a navíc se jím celkem pětkrát ozýval potlesk,“ poznamenal Martin Kodl, majitel Galerie KODL.
Nejdražší položkou se stal obraz Všední probuzení od Jindřicha Štyrského. Ten se vyšplhal až na 10,2 milionu korun. Plátno Akvárium od stejného autora vyneslo 7,8 milionu oproti vyvolávací ceně 5,5 milionu korun. Zátiší s kartou a dýmkou si zájemce odnesl za 7 milionů korun. Zátiší se džbánem a ovocem svému majiteli vyneslo 2,2 milionu a Zátišíse sklenicí rovné 2 miliony korun.
3 000 000 Kč
Kladívková cena:
5 100 000 Kč
9 500 000 Kč
Kladívková cena:
10 000 000 Kč
9 000 000 Kč
Kladívková cena:
10 200 000 Kč
5 500 000 Kč
Kladívková cena:
7 800 000 Kč
2 500 000 Kč
Kladívková cena:
3 700 000 Kč
2 500 000 Kč
Kladívková cena:
3 700 000 Kč
2 500 000 Kč
Kladívková cena:
2 600 000 Kč
1 600 000 Kč
Kladívková cena:
1 600 000 Kč
1 800 000 Kč
Kladívková cena:
2 200 000 Kč
1 500 000 Kč
Kladívková cena:
1 800 000 Kč
1 300 000 Kč
Kladívková cena:
2 200 000 Kč
650 000 Kč
Kladívková cena:
650 000 Kč
850 000 Kč
Kladívková cena:
850 000 Kč
1 200 000 Kč
Kladívková cena:
1 700 000 Kč
1 000 000 Kč
Kladívková cena:
1 300 000 Kč
800 000 Kč
Kladívková cena:
3 200 000 Kč
1 000 000 Kč
Kladívková cena:
2 000 000 Kč
1 100 000 Kč
Kladívková cena:
1 600 000 Kč
1 000 000 Kč
Kladívková cena:
1 000 000 Kč
800 000 Kč
Kladívková cena:
1 100 000 Kč
450 000 Kč
Kladívková cena:
900 000 Kč
600 000 Kč
Kladívková cena:
750 000 Kč
600 000 Kč
Kladívková cena:
750 000 Kč
120 000 Kč
Kladívková cena:
140 000 Kč
450 000 Kč
Kladívková cena:
800 000 Kč
450 000 Kč
Kladívková cena:
800 000 Kč
280 000 Kč
Kladívková cena:
310 000 Kč
450 000 Kč
Kladívková cena:
480 000 Kč
400 000 Kč
Kladívková cena:
400 000 Kč
290 000 Kč
Kladívková cena:
450 000 Kč
450 000 Kč
Kladívková cena:
460 000 Kč
270 000 Kč
Kladívková cena:
450 000 Kč
150 000 Kč
Kladívková cena:
260 000 Kč
180 000 Kč
Kladívková cena:
380 000 Kč
180 000 Kč
Kladívková cena:
310 000 Kč
220 000 Kč
Kladívková cena:
310 000 Kč
190 000 Kč
Kladívková cena:
330 000 Kč
280 000 Kč
Kladívková cena:
300 000 Kč
120 000 Kč
Kladívková cena:
190 000 Kč
230 000 Kč
Kladívková cena:
320 000 Kč
300 000 Kč
Kladívková cena:
460 000 Kč
330 000 Kč
Kladívková cena:
650 000 Kč
120 000 Kč
Kladívková cena:
390 000 Kč
5 500 000 Kč
Kladívková cena:
7 000 000 Kč