Pokračovat k obsahu

Aukční den 71

Zahájení limitace:  1. 12. 2013 12:00  |  Ukončení limitace:  1. 12. 2013 12:00  |  Živá aukce:  1. 12. 2013 11:00

Na historicky největší aukci v ČR padlo několik rekordů. Štyrského Všední probuzení bylo vydraženo za 10,2 milionu korun, Ztroskotání ve snu od Toyen za 10 milionů.

Přes 450 obrazů nabídl nedělní aukční den Galerie KODL a Aukční síně Vltavín na pražském Žofíně. Stal se historicky největší českou aukcí s nejvyšším obratem, který přesáhl 100 milionů korun bez aukční přirážky. Soustředil se na znovuobjevená díla českých surrealistů a autorů 19. století. Hlavní tahák aukce, plátno Ztroskotání ve snu od Toyen, si zájemce odnesl za 10 milionů korun (všechny ceny jsou uvedeny bez aukční přirážky).

 „Samozřejměmě velice těší řada nových rekordů, ale největší radost mám z nezvykle velkého množství zájemců o umění. Sál byl zcela zaplněn a navíc se jím celkem pětkrát ozýval potlesk,“ poznamenal Martin Kodl, majitel Galerie KODL.

Nejdražší položkou se stal obraz Všední probuzení od Jindřicha Štyrského. Ten se vyšplhal až na 10,2 milionu korun. Plátno Akvárium od stejného autora vyneslo 7,8 milionu oproti vyvolávací ceně 5,5 milionu korun. Zátiší s kartou a dýmkou si zájemce odnesl za 7 milionů korun. Zátiší se džbánem a ovocem svému majiteli vyneslo 2,2 milionu a Zátišíse sklenicí rovné 2 miliony korun. 

Položky aukce



Podzimní červánky
Jakub Schikaneder (1855–1924)
Podzimní červánky


Vyvolávací cena
3 000 000 Kč
Kladívková cena
5 100 000 Kč
Ztroskotání ve snu
Toyen (1902–1980)
Ztroskotání ve snu


Vyvolávací cena
9 500 000 Kč
Kladívková cena
10 000 000 Kč
Všední probuzení
Jindřich Štyrský (1899–1942)
Všední probuzení


Vyvolávací cena
9 000 000 Kč
Kladívková cena
10 200 000 Kč
Akvárium
Jindřich Štyrský (1899–1942)
Akvárium


Vyvolávací cena
5 500 000 Kč
Kladívková cena
7 800 000 Kč
Dívka v červeném
Alfons Mucha (1860–1939)
Dívka v červeném


Vyvolávací cena
2 500 000 Kč
Kladívková cena
3 700 000 Kč
Sedící dívka
Alfons Mucha (1860–1939)
Sedící dívka


Vyvolávací cena
2 500 000 Kč
Kladívková cena
3 700 000 Kč
Židovský hřbitov v Praze
Jaroslav Čermák (1831–1878)
Židovský hřbitov v Praze


Vyvolávací cena
2 500 000 Kč
Kladívková cena
2 600 000 Kč
Horská krajina s vodopádem
Adolf Kosárek
Horská krajina s vodopádem


Vyvolávací cena
1 600 000 Kč
Kladívková cena
1 600 000 Kč
Zátiší s džbánem a ovocem
Emil Filla (1882–1953)
Zátiší s džbánem a ovocem


Vyvolávací cena
1 800 000 Kč
Kladívková cena
2 200 000 Kč
Toaleta
Rudolf Kremlička (1886–1932)
Toaleta


Vyvolávací cena
1 500 000 Kč
Kladívková cena
1 800 000 Kč
Z Giverny
Václav Radimský (1867–1946)
Z Giverny


Vyvolávací cena
1 300 000 Kč
Kladívková cena
2 200 000 Kč
Orel a šachovnice
Kamil Lhoták (1912–1990)
Orel a šachovnice


Vyvolávací cena
650 000 Kč
Kladívková cena
650 000 Kč
Krajina se vzducholodí
Kamil Lhoták (1912–1990)
Krajina se vzducholodí


Vyvolávací cena
850 000 Kč
Kladívková cena
850 000 Kč
Pozdní odpoledne
Theodor Pištěk (✱ 1932)
Pozdní odpoledne


Vyvolávací cena
1 200 000 Kč
Kladívková cena
1 700 000 Kč
Odpočívající Bretoňka
Václav Brožík (1851–1901)
Odpočívající Bretoňka


Vyvolávací cena
1 000 000 Kč
Kladívková cena
1 300 000 Kč
Ležící akt
Vojtěch Hynais (1854–1925)
Ležící akt


Vyvolávací cena
800 000 Kč
Kladívková cena
3 200 000 Kč
Zátiší se sklenicí
Emil Filla (1882–1953)
Zátiší se sklenicí


Vyvolávací cena
1 000 000 Kč
Kladívková cena
2 000 000 Kč
Lávka
Jan Zrzavý (1890–1977)
Lávka


Vyvolávací cena
1 100 000 Kč
Kladívková cena
1 600 000 Kč
Sběračka klásků
Antonín Hudeček (1872–1941)
Sběračka klásků


Vyvolávací cena
1 000 000 Kč
Kladívková cena
1 000 000 Kč
Zátiší s jablky a modrým džbánem
Václav Špála (1885–1946)
Zátiší s jablky a modrým džbánem


Vyvolávací cena
800 000 Kč
Kladívková cena
1 100 000 Kč
Hrusická zima
Josef Lada (1887–1957)
Hrusická zima


Vyvolávací cena
450 000 Kč
Kladívková cena
900 000 Kč
Zámek v Nových Dvorech
Miloš Jiránek
Zámek v Nových Dvorech


Vyvolávací cena
600 000 Kč
Kladívková cena
750 000 Kč
Horská chata s bystřinou
August Bedřich Piepenhagen (1791–1868)
Horská chata s bystřinou


Vyvolávací cena
600 000 Kč
Kladívková cena
750 000 Kč
Hrad v Tyrolsku
Alois Kirnig (1840–1911)
Hrad v Tyrolsku


Vyvolávací cena
120 000 Kč
Kladívková cena
140 000 Kč
Lodi
Jan Zrzavý (1890–1977)
Lodi


Vyvolávací cena
450 000 Kč
Kladívková cena
800 000 Kč
Podobenství
František Muzika (1900–1974)
Podobenství


Vyvolávací cena
450 000 Kč
Kladívková cena
800 000 Kč
Vnitřek lesa
Julius Mařák (1832–1899)
Vnitřek lesa


Vyvolávací cena
280 000 Kč
Kladívková cena
310 000 Kč
Jarní kytice
Otakar Kubín (1883–1969)
Jarní kytice


Vyvolávací cena
450 000 Kč
Kladívková cena
480 000 Kč
Stolní zátiší s kyticí
Jan Bauch (1898–1995)
Stolní zátiší s kyticí


Vyvolávací cena
400 000 Kč
Kladívková cena
400 000 Kč
Statek v polích
Vlastimil Beneš (1919–1981)
Statek v polích


Vyvolávací cena
290 000 Kč
Kladívková cena
450 000 Kč
Königsee
Adolf Chwala (1836–1900)
Königsee


Vyvolávací cena
450 000 Kč
Kladívková cena
460 000 Kč
Odaliska
Jiří Kars (1880–1945)
Odaliska


Vyvolávací cena
270 000 Kč
Kladívková cena
450 000 Kč
Lesní interiér
Julius Mařák (1832–1899)
Lesní interiér


Vyvolávací cena
150 000 Kč
Kladívková cena
260 000 Kč
Milenci
Karel Černý (1910–1960)
Milenci


Vyvolávací cena
180 000 Kč
Kladívková cena
380 000 Kč
Přímořská krajina
Josef Hlinomaz (1914–1978)
Přímořská krajina


Vyvolávací cena
180 000 Kč
Kladívková cena
310 000 Kč
Špičák na Šumavě
Josef Holub (1870–1957)
Špičák na Šumavě


Vyvolávací cena
220 000 Kč
Kladívková cena
310 000 Kč
Lesní interiér
Adolf Chwala (1836–1900)
Lesní interiér


Vyvolávací cena
190 000 Kč
Kladívková cena
330 000 Kč
Statek v Normandii
Antonín Chittussi (1847–1891)
Statek v Normandii


Vyvolávací cena
280 000 Kč
Kladívková cena
300 000 Kč
Vánoční nálada
Jiří Trnka (1912–1969)
Vánoční nálada


Vyvolávací cena
120 000 Kč
Kladívková cena
190 000 Kč
Krajina s řekou a kapličkou
Adolf Chwala (1836–1900)
Krajina s řekou a kapličkou


Vyvolávací cena
230 000 Kč
Kladívková cena
320 000 Kč
Mušketýr
Václav Brožík (1851–1901)
Mušketýr


Vyvolávací cena
300 000 Kč
Kladívková cena
460 000 Kč
Květinářka
Václav Brožík (1851–1901)
Květinářka


Vyvolávací cena
330 000 Kč
Kladívková cena
650 000 Kč
Ateliér
Jiří John (1923–1972)
Ateliér


Vyvolávací cena
120 000 Kč
Kladívková cena
390 000 Kč
Zátiší s kartou a dýmkou
Emil Filla (1882–1953)
Zátiší s kartou a dýmkou


Vyvolávací cena
5 500 000 Kč
Kladívková cena
7 000 000 Kč
91. aukce Galerie KODL
91. aukce Galerie KODL
91. aukce Galerie KODL
Výsledky 90. aukce
Výsledky 90. aukce
Výsledky 90. aukce
Jak dražit?
Jak dražit?
Jak dražit?
Nabídnout dílo
Nabídnout dílo
Nabídnout dílo
Aktuality
Aktuality
Aktuality
Naše nejvyšší prodeje
Naše nejvyšší prodeje
Naše nejvyšší prodeje
Dražit online - Artslimit
Dražit online - Artslimit
Dražit online - Artslimit
Napsali o nás
Napsali o nás
Napsali o nás
CookieNastavení cookies

Pro zlepšování vašeho uživatelského zážitku i našich služeb používáme soubory cookies. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Povolit vše".
Více informací o ochraně osobních údajů a cookies.