Auction day 69
Bidding starts: 12/2/2012, 12:00 | Bidding ends: 12/2/2012, 12:00 | Live auction: 12/2/2012, 11:00
V neděli 2. prosince 2012 se na pražském Žofíně se uskutečnil již tradiční společný Aukční den.Sběratelům umění bylo nabídnuto 477 uměleckých děl s celkovou dosaženou cenou téměř 80 milionů Kč.O největší překvapení aukce se ale postaral naprosto unikátní, monumentální obraz od Emila Filly Tři Grácie s dosaženou cenou 14,6 milionů Kč. Novým absolutním aukčním rekordem je Šimon Lomnický na Karlověmostě od Jaroslava Čermáka za 2 700 000 Kč, francouzské plátno Václava Radimského za 1 800 000 Kč, precizní Mlýn v Durenthalu Bedřicha Havránka za 1 200 000 Kč. Z malířů 20. století svůj nový rekord vytvořil Jiří Trnka se svými 750 000 Kč, Čínské pavilony ZdeňkaSklenáře za 1 600 000 Kč a Karsův Akt s 850 000 Kč.Úspěšný byl také Hudečkův Večer na rybníce se svými 1 800 000 Kč a Akt v zahradě Vojtěcha Hynaise s 2 000 000 Kč, které se tímto zařadily na druhé příčky v aukčním žebříčku.Nejvyšší nárůst zaznamenal Fillův Théseus s býkem, který se vyšplhal z vyvolávací ceny 800 000 Kč na neočekávaných 4 500 000 Kč, což je nový aukční rekord v kategorii Fillových obrazů vytvořených kombinovanou technikou.
Auction lots
(1871–1957)
French Riviera coast
1,400,000 CZK
Hammer price:
2,300,000 CZK
(1919–1981)
Farm in Zbečno
420,000 CZK
Hammer price:
490,000 CZK
(1890–1977)
Beyond the village
1,700,000 CZK
Hammer price:
2,100,000 CZK
(1882–1953)
Still life with fish
400,000 CZK
Hammer price:
950,000 CZK
(1821–1899)
Mill in Dürenthal
1,000,000 CZK
Hammer price:
1,200,000 CZK
(1883–1969)
Autumn flowers
260,000 CZK
Hammer price:
300,000 CZK
(1919–1989)
Harlequin
190,000 CZK
Hammer price:
190,000 CZK
(1887–1957)
Winter fun
350,000 CZK
Hammer price:
900,000 CZK
(1913–2005)
Sign
1,100,000 CZK
Hammer price:
1,300,000 CZK
(1899–1942)
Omnipresent eye
550,000 CZK
Hammer price:
550,000 CZK
(1896–1961)
Required to walk
150,000 CZK
Hammer price:
260,000 CZK
(1882–1953)
By Louny
190,000 CZK
Hammer price:
460,000 CZK
(1912–1969)
Night cottage
300,000 CZK
Hammer price:
750,000 CZK
(1928–1969)
Woman in red napkin
150,000 CZK
Hammer price:
310,000 CZK
(1910–1960)
Charles bridge
150,000 CZK
Hammer price:
390,000 CZK
(1836–1900)
Mondsee with Dragon rock
350,000 CZK
Hammer price:
460,000 CZK
(1905–1981)
White whale
130,000 CZK
Hammer price:
130,000 CZK
(1860–1939)
Portrait of the Girl
1,200,000 CZK
Hammer price:
1,200,000 CZK
(1836–1900)
By the Königsee lake
400,000 CZK
Hammer price:
550,000 CZK
(1867–1946)
Sunny river bank
300,000 CZK
Hammer price:
390,000 CZK
(1891–1976)
Composition
900,000 CZK
Hammer price:
1,100,000 CZK
(1883–1969)
Summer path in Simiane
300,000 CZK
Hammer price:
360,000 CZK
(1880–1945)
Sitting nude
360,000 CZK
Hammer price:
850,000 CZK
(1883–1969)
Stolní zátiší s kyticí
390,000 CZK
Hammer price:
900,000 CZK
(1885–1946)
Zátiší s hruškou a jablky
300,000 CZK
Hammer price:
400,000 CZK
(1883–1979)
Kytici floxů a jiřin
200,000 CZK
Hammer price:
350,000 CZK
(✱ 1960)
Modrá melancholie
170,000 CZK
Hammer price:
190,000 CZK
(1851–1901)
Singer of balads
800,000 CZK
Hammer price:
1,000,000 CZK
(1831–1878)
Šimon Lomnický on Charles bridge
2,000,000 CZK
Hammer price:
2,700,000 CZK
(1882–1953)
Théseus with cretan bull
800,000 CZK
Hammer price:
4,500,000 CZK
(1854–1925)
Nude in the garden
1,400,000 CZK
Hammer price:
2,000,000 CZK
(1886–1932)
Cobbler ´s familly
1,200,000 CZK
Hammer price:
1,600,000 CZK
(1890–1977)
Still life with garlic
1,100,000 CZK
Hammer price:
2,500,000 CZK
(1882–1953)
Still life with crayfish
2,300,000 CZK
Hammer price:
2,600,000 CZK
(1872–1941)
Night on the pond
1,000,000 CZK
Hammer price:
1,800,000 CZK
(1867–1946)
Waterlilies in evening light
1,500,000 CZK
Hammer price:
1,800,000 CZK
(1910–1986)
Chinese pavilions
1,200,000 CZK
Hammer price:
1,600,000 CZK
(1928–1969)
Black with orange
310,000 CZK
Hammer price:
310,000 CZK
(1882–1953)
Three Graces
12,000,000 CZK
Hammer price:
14,600,000 CZK
#21