Continue to content

Auction day 69

Bidding starts:  12/2/2012, 12:00  |  Bidding ends:  12/2/2012, 12:00  |  Live auction:  12/2/2012, 11:00
V neděli 2. prosince 2012 se na pražském Žofíně se uskutečnil již tradiční společný Aukční den.Sběratelům umění bylo nabídnuto 477 uměleckých děl s celkovou dosaženou cenou téměř 80 milionů Kč.O největší překvapení aukce se ale postaral naprosto unikátní, monumentální obraz od Emila Filly Tři Grácie s dosaženou cenou 14,6 milionů Kč. Novým absolutním aukčním rekordem je Šimon Lomnický na Karlověmostě  od Jaroslava Čermáka za 2 700 000 Kč, francouzské plátno Václava Radimského  za 1 800 000 Kč, precizní Mlýn v  Durenthalu Bedřicha Havránka za 1 200 000 Kč. Z malířů 20. století svůj nový rekord  vytvořil Jiří Trnka se svými  750 000 Kč, Čínské pavilony ZdeňkaSklenáře za 1 600 000 Kč a Karsův Akt s 850 000 Kč.Úspěšný byl také Hudečkův Večer na rybníce se svými 1 800 000 Kč  a Akt v zahradě Vojtěcha Hynaise s 2 000 000 Kč, které se tímto zařadily na druhé příčky v aukčním žebříčku.Nejvyšší nárůst zaznamenal Fillův Théseus s býkem, který se vyšplhal z vyvolávací ceny 800 000 Kč na neočekávaných 4 500 000 Kč, což je nový aukční rekord v kategorii Fillových obrazů vytvořených kombinovanou technikou.

Auction lots

French Riviera coast
František Kupka (1871–1957)
French Riviera coast


Starting price
1,400,000 CZK
Hammer price
2,300,000 CZK
Farm in Zbečno
Vlastimil Beneš (1919–1981)
Farm in Zbečno


Starting price
420,000 CZK
Hammer price
490,000 CZK
Beyond the village
Jan Zrzavý (1890–1977)
Beyond the village


Starting price
1,700,000 CZK
Hammer price
2,100,000 CZK
Still life with fish
Emil Filla (1882–1953)
Still life with fish


Starting price
400,000 CZK
Hammer price
950,000 CZK
Mill in Dürenthal
Bedřich Havránek (1821–1899)
Mill in Dürenthal


Starting price
1,000,000 CZK
Hammer price
1,200,000 CZK
Autumn flowers
Otakar Kubín (1883–1969)
Autumn flowers


Starting price
260,000 CZK
Hammer price
300,000 CZK
Harlequin
Karel Vaca (1919–1989)
Harlequin


Starting price
190,000 CZK
Hammer price
190,000 CZK
Winter fun
Josef Lada (1887–1957)
Winter fun


Starting price
350,000 CZK
Hammer price
900,000 CZK
Sign
Václav Boštík (1913–2005)
Sign


Starting price
1,100,000 CZK
Hammer price
1,300,000 CZK
Omnipresent eye
Jindřich Štyrský (1899–1942)
Omnipresent eye


Starting price
550,000 CZK
Hammer price
550,000 CZK
Required to walk
František Tichý (1896–1961)
Required to walk


Starting price
150,000 CZK
Hammer price
260,000 CZK
By Louny
Emil Filla (1882–1953)
By Louny


Starting price
190,000 CZK
Hammer price
460,000 CZK
Night cottage
Jiří Trnka (1912–1969)
Night cottage


Starting price
300,000 CZK
Hammer price
750,000 CZK
Woman in red napkin
Richard Fremund (1928–1969)
Woman in red napkin


Starting price
150,000 CZK
Hammer price
310,000 CZK
Charles bridge
Karel Černý (1910–1960)
Charles bridge


Starting price
150,000 CZK
Hammer price
390,000 CZK
Mondsee with Dragon rock
Adolf Chwala (1836–1900)
Mondsee with Dragon rock


Starting price
350,000 CZK
Hammer price
460,000 CZK
White whale
Zdeněk Burian (1905–1981)
White whale


Starting price
130,000 CZK
Hammer price
130,000 CZK
Portrait of the Girl
Alfons Mucha (1860–1939)
Portrait of the Girl


Starting price
1,200,000 CZK
Hammer price
1,200,000 CZK
By the Königsee lake
Adolf Chwala (1836–1900)
By the Königsee lake


Starting price
400,000 CZK
Hammer price
550,000 CZK
Sunny river bank
Václav Radimský (1867–1946)
Sunny river bank


Starting price
300,000 CZK
Hammer price
390,000 CZK
Composition
František Foltýn (1891–1976)
Composition


Starting price
900,000 CZK
Hammer price
1,100,000 CZK
Summer path in Simiane
Otakar Kubín (1883–1969)
Summer path in Simiane


Starting price
300,000 CZK
Hammer price
360,000 CZK
Sitting nude
Jiří Kars (1880–1945)
Sitting nude


Starting price
360,000 CZK
Hammer price
850,000 CZK
Stolní zátiší s kyticí
Otakar Kubín (1883–1969)
Stolní zátiší s kyticí


Starting price
390,000 CZK
Hammer price
900,000 CZK
Zátiší s hruškou a jablky
Václav Špála (1885–1946)
Zátiší s hruškou a jablky


Starting price
300,000 CZK
Hammer price
400,000 CZK
Kytici floxů a jiřin
Vincenc Beneš (1883–1979)
Kytici floxů a jiřin


Starting price
200,000 CZK
Hammer price
350,000 CZK
Modrá melancholie
Ivan Exner (✱ 1960)
Modrá melancholie


Starting price
170,000 CZK
Hammer price
190,000 CZK
Singer of balads
Václav Brožík (1851–1901)
Singer of balads


Starting price
800,000 CZK
Hammer price
1,000,000 CZK
Šimon Lomnický on Charles bridge
Jaroslav Čermák (1831–1878)
Šimon Lomnický on Charles bridge


Starting price
2,000,000 CZK
Hammer price
2,700,000 CZK
Théseus with cretan bull
Emil Filla (1882–1953)
Théseus with cretan bull


Starting price
800,000 CZK
Hammer price
4,500,000 CZK
Nude in the garden
Vojtěch Hynais (1854–1925)
Nude in the garden


Starting price
1,400,000 CZK
Hammer price
2,000,000 CZK
Cobbler ´s familly
Rudolf Kremlička (1886–1932)
Cobbler ´s familly


Starting price
1,200,000 CZK
Hammer price
1,600,000 CZK
Still life with garlic
Jan Zrzavý (1890–1977)
Still life with garlic


Starting price
1,100,000 CZK
Hammer price
2,500,000 CZK
Still life with crayfish
Emil Filla (1882–1953)
Still life with crayfish


Starting price
2,300,000 CZK
Hammer price
2,600,000 CZK
Night on the pond
Antonín Hudeček (1872–1941)
Night on the pond


Starting price
1,000,000 CZK
Hammer price
1,800,000 CZK
Waterlilies in evening light
Václav Radimský (1867–1946)
Waterlilies in evening light


Starting price
1,500,000 CZK
Hammer price
1,800,000 CZK
Chinese pavilions
Zdeněk Sklenář (1910–1986)
Chinese pavilions


Starting price
1,200,000 CZK
Hammer price
1,600,000 CZK
Black with orange
Richard Fremund (1928–1969)
Black with orange


Starting price
310,000 CZK
Hammer price
310,000 CZK
Three Graces
Emil Filla (1882–1953)
Three Graces


Starting price
12,000,000 CZK
Hammer price
14,600,000 CZK
#21
Auction day 91
Auction day 91
Auction day 91
How to bid?
How to bid?
How to bid?
How to offer?
How to offer?
How to offer?
News
News
News
Our Highest Sales
Our Highest Sales
Our Highest Sales
Bid Online - Artslimit
Bid Online - Artslimit
Bid Online - Artslimit
KodlContemporary
KodlContemporary
KodlContemporary
Written about us
Written about us
Written about us
CookieCookies settings

We use cookies to improve your user experience and our services. You can give your consent by clicking on the button "Allow all".
More information about data protection and cookies.