Francouzský institut v Praze

 

Galerie KODL se stala partnerem soutěže „Cena humanitních věd 2016 – speciální cena Galerie KODL“, určenou mladým českým vědcům. Soutěž pořádá Francouzské velvyslanectví v České republice ve spolupráci s Galerií KODL.

 

Cílem této soutěže je ocenit nejlepší českou doktorandskou práci v oblasti společenských a sociálních věd, v níž se prolíná umění s vědou či etikou, historií nebo dalšími souvisejícími obory.

 

Každá vysoká škola může do celostátního finále soutěže přihlásit všechny uchazeče, o nichž si myslí, že si toto ocenění zaslouží.

 

Výběrová komise se sejde koncem května 2016 a na základě kvality předložené práce vybere nejlepšího kandidáta. Výherce získá šek v podobě 50 000,- Kč a stipendium na měsíční stáž. Finanční obnos výherci věnuje Galerie KODL a stipendium na stáž poskytne Francouzské velvyslanectví v České republice. Výběr vědeckého pracoviště, v němž student stáž uskuteční, záleží plně na něm.   

 

Kalendář a podmínky účasti jsou dostupné v češtině a ve francouzštině na stránkách Francouzského institutu v Praze, a to na následující adrese: http://www.ifp.cz/Prix-Scientifiques-2016?lang=cs.

 

Slavnostní předání „Ceny humanitních věd 2016 – speciální ceny Galerie KODL“ se uskuteční dne
22. června 2016 na recepci v Buquoyském paláci, sídle Francouzského velvyslanectví, za přítomnosti Jeho Excelence Jean-Pierra Asvazadouriana, velvyslance Francie v České republice.  Ocenění laureátovi předá pan profesor Jean-Marie Lehn, nositel Nobelovy ceny za chemii za rok 1987.

               

Kontakt na organizátory:

Rachid Makhloufi, atašé pro vědeckou a univerzitní spolupráci: rachid.makhloufi@ifp.cz 

Clément Diot, zástupce atašé:  clement.diot@ifp.cz  

 

Kontakt na tiskové oddělení:

Clara Woelflinger:clara.woelflinger@ifp.cz

Pavla Pelánová: pavla.pelanova@ifp.cz