Augustin Satra (1877–⁠1909)

Krajina s rybníkem

Technika:olej na překližce

Datace:po roce 1900

Rozměry:31 × 25 cm

vyvolávací cena:‍30000

dosažená cena:‍95000

86. aukce, číslo katalogu 181

Vzácné dílo Augustina Satry, studenta pražské Akademie u Julia Mařáka a Rudolfa Ottenfelda na samém přelomu 19. a 20. století, představuje malbu s největší pravděpodobností spadající do období autorových pražských studií ještě před tím, než se roku 1902 vydal na cestu k Jaderskému moři, která ho ovlivnila především ve změně tematiky. Předkládaná práce je důkazem brzké umělcovy vyspělosti, jeho intuitivního sklonu k impresivnímu vyjádření a vrozeného plenérového talentu. Malba pochází z kvalitní středočeské sbírky a je prezentována v původním stavu i adjustaci. Při konzultacích posouzeno prof. J. Zeminou a Mgr. M. Dospělem, Ph.D.