Václav Špála (1885–1946)

Next to The Berounka river

Technique :oil on canvas

Date:dat. 1926

Signature:sign. RD

Dimensions:65x81 cm

Accessories:-

starting price:‍40000 EUR

achieved price:‍80000 EUR

galerijní ukázka autorova vrcholného zeleného období v původním zrestaurovaném rámu. Obraz vyniká všemi přednostmi Špálovy malby, spojující v dynamické kompozici a odvážném koloritu oslavu civilizace. Původní číslo 225 malířova soupisu. Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. J. Zeminou, přiložen znalecký posudek PhDr. M. Kodla