Pokračovat k obsahu
Photo

iDNES.cz

Dvojice od Filly se vydražila za 25,2 milionu. Na Žofíně nabízeli české unikáty.

Obraz Dvojice od Emila Filly z roku 1934 se v Praze vydražil za 25,2 milionu korun. Je tak nejdražším prodaným meziválečným obrazem tohoto autora, oznámil pořadatel dražby Galerie Kodl. Za 22,8 milionu korun se vydražilo plátno Odchází a přichází z poválečného pařížského období malířky Toyen. Ceny jsou včetně aukční přirážky. Aukce vynesla téměř 240 milionů korun, prodalo se 97 procent z 224 položek.

Photo

Aktuálně.cz

Raný obraz Jana Zrzavého byl přes 80 let nezvěstný. Nyní jde do aukce za miliony

Obraz Jana Zrzavého, který nebyl přes osmdesát let k vidění, jde nyní do aukce. Galerie Kodl odhaduje jeho cenu na osm až 14 milionů korun.

Photo

Patria.cz

Filla, Zrzavý či Toyen. V Galerii KODL probíhá předaukční výstava a blíží se tradiční aukce 26. května na Žofíně

Předaukční výstava uměleckých děl uvádí do 25. května kolekci výtvarného umění v širokém záběru 19. a 20. století s přesahem do současné tvorby.

Photo

Lidovky.cz

Hravý Muzika, raritní Schikaneder či znovunalezený Zrzavý. Galerie Kodl zve na předaukční výstavu

Předaukční výstava uměleckých děl uvádí od 29. dubna do 25. května kolekci výtvarného umění v širokém záběru 19. a 20. století s přesahem do současné tvorby. Představí se i surrealistický olej Emila Filly, znovuobjevené rané plátno Jana Zrzavého či dosud neznámý obraz od Toyen. Aukce se uskuteční 26. května od 12 hodin na pražském Žofíně. Zájemci budou mít příležitost dražit i online na aukčním portálu Artslimit.com.

Photo

Hospodářské noviny

Galerie Kodl chystá benefiční dražbu děl inspiro­vaných cyklem symfonických básní

Milan Grygar, Petr Nikl, Ivan Pinkava, Jakub Roztočil, Ira Svobodová a Daniel Vlček. Tito umělci přijali neobvyklou výzvu a vytvořili šest děl inspirovaných cyklem symfonických básní Bedřicha Smetany Má Vlast, které se budou dražit ve prospěch festivalu Pražské jaro na jarní aukci v Galerii Kodl.

Photo

Lidovky.cz

Mucha, Špála, Zrzavý, Pištěk a další. Galerie KODL nabízí velikány od 19. století po současnost

Ode dneška až do neděle 24. března probíhá výběrová online aukce výtvarných děl pořádaná aukčním portálem Artslimit. Vyvážená kolekce děl 19. a 20. století s přesahy do současné tvorby, ale i dalších exkluzivních sběratelských předmětů, bude po celou dobu vystavena v prostorách Galerie Kodl.

Photo

Kurzy.cz

Matyáš Kodl (Galerie Kodl): Investice do umění má smysl i v tisících korun, je potřeba umět vybrat vhodné dílo a médium

Co přinesl rok 2023 v oblasti uměleckých aukcí u nás i ve světě? Jaká díla byla a jsou v kurzu a na základě čeho mohou svá portfolia "vyšperkovat" i domácí drobní investoři? A co bude ovlivňovat trh v roce 2024? Nejen o tom jsme hovořili s Matyášem Kodlem z Galerie Kodl.

Photo

iDNES.cz

Obraz Toyen se na aukci prodal za 64,8 milionů, zájem byl i o Havlovu bundu

Nedělní poledne na pražském Žofíně patřila aukci Galerie Kodl, která představuje kolekci výtvarného umění od 19. století až po současnost. Obraz Toyen Monte Carlo se prodal za 64, 8 milionů Ve prospěch rekonstrukce Paláce Lucerna se vydražila parka Václava Havla a jeho dva obrazy.

Photo

Lidovky.cz

U čeho jsme nebyli, nestalo se. ČT okolo Havlových obrazů jen uměle vytvořila kauzu

O víkendu se v aukční síni Galerie KODL vydražily dva obrazy bývalého prezidenta, dramatika a filozofa Václava Havla – autoportrét Vincenta van Gogha se prodal za 550 tisíc korun a druhý obraz Krajina se sluncem se vydražil za 600 tisíc korun.

Photo

Lidovky.cz

Havlova bunda z roku 1989 se vydražila za 2,76 milionu korun

Zelená bunda Václava Havla, kterou ještě jako tehdejší disident nosil v přelomových chvílích roku 1989, se v neděli v Praze vydražila za 2,76 milionu korun včetně aukční přirážky.

Photo

Hospodářské noviny

Galerie Kodl vzkazuje: Opět se máte na co těšit

„Stále platí naše dlouholetá zásada, že to, co bude v aukci, sdělujeme až v pravý čas, tedy na počátku předaukční výstavy. Nabídka bude bezpochyby taková, na jakou jsme my i naši klienti zvyklí,“ říká Matyáš Kodl, který se v Galerii KODL stará o obchodní rozvoj a online aukční portál Artslimit.

Photo

Echo24

Havlova bunda z revoluce je na prodej. Vyvolávací cena je 200 tisíc

Galerie Kodl v pondělí zahájila předaukční výstavu děl, která nabídne v dražbě 26. listopadu v Praze na Žofíně. Vedle uměleckých děl z doby od 19. a 20. století po současnost nabídne několik artefaktů spojených s dramatikem a prvním českým prezidentem Václavem Havlem, které se budou dražit na záchranu paláce Lucerna.

Photo

Lidovky.cz

Předaukční výstava Galerie KODL představuje Fillu i neznámá plátna Toyen

Předaukční výstava umněleckých děl uvádí od 30. října do 25. listopadu kolekci výtvarného umění v širokém záběru 19. a 20. století s přesahem do současné tvorby. Představí se i dvě mimořádná a veřejnosti neznámá plátna Toyen.

Photo

CNN Prima NEWS

Velký objev z nejcennějšího období tvorby Toyen se poprvé představuje na trhu

Toyen bezesporu patří mezi ty umělce a umělkyně, jejichž tvorba byla mnohokrát zkoumána a zpracovávána – proto je velkou událostí, když se na trhu objeví obraz, který dosud nebyl široké veřejnosti znám. Dvě taková plátna se teď objeví v listopadové aukci Galerie KODL.

Photo

Hospodářské noviny

Šest z deseti nejdražších obrazů v Česku se vydražilo v Galerii KODL

Galerie KODL má za sebou vydařený rok. Celková prodejní úspěšnost dvou velkých sálových aukcí se vyšplhala na 99 procent. Jako první v historii českých aukcí vydražila obraz za více než sto milionů korun. „Nesmírně mě těší, že magickou stomilionovou hranici překonal obraz ryze českého autora a putoval do rukou českého sběratele,“ říká majitel galerie Martin Kodl.

Photo

iDNES.cz

Rekordní dražbu českého autora lidé brali jako žert, říká galerista Kodl - iDNES.cz

Vystudoval sice ekonomii, ale rodinné tradici nakonec stejně neutekl. Matyáš Kodl podobně jako jeho sourozenci pracuje pro Galerii Kodl, jednu z nejúspěšnějších aukčních společností v zemi. Stojí také za internetovým portálem Artslimit, který doplňuje prodeje z kamenných aukcí rodinného podniku. Jaké to je, žít mezi obrazy Emila Filly, Bohumila Kubišty či Toyen?

Photo

ceskenoviny.cz

Obraz Toyen z roku 1950 se dnes prodal za 37,44 mil Kč | ČeskéNoviny.cz

Praha - Obraz malířky Toyen Puis, plus tard (Potom, později) z roku 1950 se dnes na aukci v Praze prodal za 37,44 milionu korun včetně aukční přirážky. Jde o nejdražší dílo malířky z jejího poválečného období, vyvolávací cena byla 15 milionů korun.

Photo

Forbes

Král uměleckých aukcí. Martin Kodl prodal loni obrazy za tři čtvrtě miliardy — Forbes

Sběratelé a investoři nikdy v minulosti v Česku za umění neutráceli víc než loni. Skoro polovina všech jejich peněz prošla přes účet Galerie Kodl. Proč má její majitel rád i sběratele s menšími rozpočty?

Photo

Lidovky.cz

Neznámá Toyen, ale i Špála, Fila a Čapek. Galerie Kodl představuje to nejlepší z 19. a 20. století

Předaukční výstava uměleckých děl uvádí od května kolekci výtvarného umění 19. a 20. století s přesahem do současné tvorby. Představí se i dvě dosud široké veřejnosti neznámá plátna Toyen.

Photo

iDNES.cz

Dílo Toyen se prodalo za 37 milionů, aukce lákala i na ženský akt od Kupky - iDNES.cz

Dvě dosud nepříliš známá plátna Toyen i rané Kupkovo dílo patřily k vrcholům aukce, kterou v neděli pořádala Galerie Kodl. Dílo Toyen nazvané Puis, plus tard (Potom, později) z roku 1950 se prodalo za více než 37 milionů.

Photo

iDNES.cz

Dílo Toyen se prodalo za 37 milionů, aukce lákala i na ženský akt od Kupky

Dvě dosud nepříliš známá plátna Toyen i rané Kupkovo dílo patřily k vrcholům aukce, kterou v neděli pořádala Galerie Kodl. Dílo Toyen nazvané Puis, plus tard (Potom, později) z roku 1950 se prodalo za více než 37 milionů.

Photo

iDNES.cz

Krize je šance. Nahrává alternativním investicím, říkají galeristé Kodlovi

Historie nám ukazuje, že z nelehkých dob vycházejí lehce ti, kteří mají odvahu, vnímají události v širších souvislostech, nebojí se riskovat a poučují se z minulosti. Ať už teď stojíme na prahu další krize, nebo jen čelíme bouři v lahvi, nastalé skutečnosti zatím ovlivňují trh s uměním velmi pozitivně a Martin a Matyáš Kodlovi z Galerie Kodl doporučují do něj investovat. Vycházejí ze své mnohogenerační zkušenosti sběratelů umění i tvrdých dat celosvětových aukčních síní.

Photo

CzechCrunch

Dvacetikilový přelud. Renomovaná pražská galerie v aukci poprvé nabídne dílo skláře Lukáše Nováka

Galerie Kodl se neohlíží jen do výtvarné minulosti, ale dává prostor i současným českým umělcům. Třeba vyhledávanému sklářskému designérovi.

Photo

Lidovky.cz

Toyen, Kupka, ale i Pištěk. Galerista Martin Kodl vybral 10 nejzásadnějších obrazů svého života

„Na NFT kašlu,“ říká se smíchem v hlase Martin Kodl, majitel nejúspěšnější aukční, výstavní a prodejní galerie u nás. A vybral pro Esprit LN deset nejzásadnějších obrazů, které mu za posledních více než 30 let v čele GALERIE KODL prošly pod rukama.

Photo

Estate.cz

Galerista Martin Kodl: Chci vrátit české umění na výsluní

Už před dvaceti lety mohl galerista Martin Kodl prodat obraz Staropražský motiv od Bohumila Kubišty, který se letos stal nejdražším obrazem v historii českých aukcí. Nabídka se tehdy pohybovala kolem patnácti milionů korun.

Photo

Newstream

Nejočekávanější aukce roku je tu. Nabídne třicítku milionových obrazů

Podzimní aukce Galerie Kodl je tradičně nejočekávanější událostí českého aukčního roku. A letošní nabídka dražby, která se uskuteční již tuto neděli, to opět potvrzuje. Nabídne hned třicítku děl s vyvolávací cenou milion korun a víc. Největší očekávání přitom jsou spojena s obrazem Bílý kůň, který František Kupka vytvořil na základě svých zážitků z Bretagne.

Photo

Hospodářské noviny

Nejvýznamnější obraz, jaký dosud měla v aukci, Galerie Kodl zatím tají

Už desátý rok v řadě má Galerie Kodl nejvyšší obrat ze všech aukčních síní v zemi. Na poslední velké aukci vydražila sto procent všech položek a tradičně nabízí díla slavných jmen od Slavíčka, Kupky, Toyen až po Zrzavého. Její květnová aukce rozhodně vzbudí zájem mnoha sběratelů a investorů. „těším se na dražbu nejvýznačnějšího obrazu, jaký jsme kdy v aukci měli. Zatím ale neprozradím, který to bude,“ říká majitel galerie Martin Kodl.

Photo

TN.cz

Vynikající díla na výstavě v Galerii KODL

Nenechte si ujít možnost prohlídky vzácných obrazů Františka Kupky, Bohumila Kubišty a mnoha dalších.

Photo

iUmeni.cz

83. aukce Galerie KODL se stala druhou historicky nejúspěšnější v ČR

Na své 83. aukci nabídla Galerie KODL 250 mimořádných uměleckých děl. Vyvolávací částka 158 miliónů byla navýšena na jednonásobek (317 milionů).

Photo

Newstream

Martin Kodl: Je to paradox, ale největší růst trhu s uměním u nás nastartovala krize v roce 2008

Pokračovatel rodinné tradice. Martin Kodl je šéfem Galerie Kodl, která je nejúspěšnější aukční síní u nás. Za posledních třicet let se právě zde prodala umělecká díla za takřka dvanáct miliard korun. Na jarní aukci v roce 2022 byl prodán nejdražší obraz v historii České republiky „Staropražský motiv“ Bohumila Kubišty, který byl vydražený za 123,6 milionů korun, tato aukce je navíc komerčně nejúspěšnější tuzemskou aukcí v historii.

Výsledky 91. aukce
Výsledky 91. aukce
Výsledky 91. aukce
Nabídnout dílo
Nabídnout dílo
Nabídnout dílo
Aktuality
Aktuality
Aktuality
Naše nejvyšší prodeje
Naše nejvyšší prodeje
Naše nejvyšší prodeje
Jak dražit?
Jak dražit?
Jak dražit?
Dražit online - Artslimit
Dražit online - Artslimit
Dražit online - Artslimit
KodlContemporary
KodlContemporary
KodlContemporary
Napsali o nás
Napsali o nás
Napsali o nás
CookieNastavení cookies

Pro zlepšování vašeho uživatelského zážitku i našich služeb používáme soubory cookies. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Povolit vše".
Více informací o ochraně osobních údajů a cookies.