27. 1. 2020 07:00Rekordní rok 2019

Vážení sběratelé umění a příznivci naší aukční síně,

 

je pro nás skutečným potěšením, že vám opět můžeme představit nejzajímavější a nejkrásnější díla, se kterými jsme se v průběhu uplynulých dvou aukčních období mohli setkat. Mnohá z nich byla po dlouhá léta veřejnosti skryta a jejich znovuobjevení se stalo výjimečným okamžikem nejen pro uměnímilovnou společnost. Je nám ctí, že jsme měli možnost prezentovat tyto práce právě na půdě naší galerie.  

Loňský rok se nesl ve znamení dvou mimořádných aukcí a zapsal se tak do moderní české aukční historie jako nejúspěšnější. Dovolil nám tedy důstojně oslavit 30. výročí od naší první dražby. Cítíme, že nejen nás, ale i sběratele umění přitahuje síla jednotlivých obrazů a jejich výjimečnost se opakovaně potvrzuje jak rekordními aukčními výsledky, tak stále se zvyšující návštěvností naší aukční síně. Jsme rádi, že se nám tuto tradici daří opakovaně naplňovat, a proto jsme pro vás připravili tento výběr prací, které v uplynulé sezoně nejsilněji rezonovaly a v nejryzejší podobě ukázaly kvalitu, jíž se české umění posledních více než dvou století může pyšnit.

Vaše přízeň pro nás rozhodně není samozřejmostí a upřímně si vážíme toho, že nám ji už dlouho a v poslední době stále intenzivněji projevujete.

 

Těšíme se na další společná setkávání,

 

Galerie KODL

Skrýt filtry