1. 12. 2019 12:00Aukce pro Paměť národa

Od loňského roku podporuje Galerie KODL při podzimní aukci Paměť národa. Projekt, který zpřístupňuje badatelům i široké veřejnosti autentická svědectví pamětníků významných dějinných událostí 20. století.

Tentokrát nebudeme dražit obrazy, ale rozhodli jsme se dát přednost dokumentární fotografii a upozornit tak na její nespornou uměleckou hodnotu. Ve spolupráci se spolkem 400 ASA, který se snaží navázat na tradici české dokumentární fotografie, nabídneme speciálně vybraná významná díla sedmi zakládajících členů z jejich nedávné výstavy v Národní galerii. Jedná se o fotografie Karla Cudlína, Jana Dobrovského, Alžběty Jungrové, Antonína Kratochvíla, Jana Mihalička, Tomkiho Němce a Martina Wágnera. Ty doplňují práce tří zahraničních fotografů – Jana Grarupa z Dánska, Hanse Madeje z Německa a Ilan Ben Yehudy z Izraele.

„Těší nás, že se všichni autoři rozhodli věnovat své jedinečné fotografické dokumenty právě ve prospěch našeho projektu. Pomáhají tak zaznamenávat a uchovávat další vzpomínky na dramatické okamžiky našeho 20. století“, uvádí Mikuláš Kroupa, ředitel neziskové organizace Post Bellum a zakladatel Paměti národa.