Jan Kaláb (1978)

Virus 0420 (Anticovid)

Technika:akryl na plátně

Datace:2020

Signatura:na rubu

Rozměry:kruh 120 cm

vyvolávací cena:‍1

dosažená cena:‍850000

Vážení přátelé,

obraz Jana Kalába VIRUS 0420 se nám podařilo vydražit za rekordní sumu! Nejenom nám, ale i všem zúčastněným tento výsledek udělal radost, a především značně pomohl mnoha potřebným lidem. Pokud jste této události věnovali jakýkoliv druh energie, velice Vám za ni děkujeme. Ještě větší poděkování patří těm z Vás, kteří se přímo zasloužili o jeho dražbu a vytvoření této milé částky. 

Galerie KODL dlouhodobě podporuje nejrůznější dobročinné a charitativní organizace. Již se stalo tradicí, že současní umělci darují do dobročinných aukcí této galerie špičková díla. Proto Martin Kodl okamžitě uvítal ideu Jana Kalába. Sekci současného umění mají v naší galerii na starosti moje děti, ale já sám jsem do tohoto světa vtahován stále více. Autorem jednoho z dalších příběhů tohoto žánru je Honza Kaláb. Myslím si, že má skvělý nápad a navíc jeho obraz má parametry nejvyšší kvality. I když si přál začínat s velkorysou vyvolávací cenou 1 Kč, tajně doufám, že konečná cena by mohla rezonovat na čtvrt milionu a více.  Jedná se o unikátní práci podloženou spontánním příběhem a suverénně namalovanou pod vlivem pevné víry ve vítězství vědy a medicíny nad záhadnou nemocí,“ říká Kodl a věří, že nejen solidarita, ale i její investiční přesah dokáže zaujmout řadu lidí.

Kam půjdou vydražené peníze:

1) Pečovatelské centrum Praha 7 - pomáhá seniorům širokým spektrem služeb. V současnosti především obstarává nákupy potravin, vyzvedávání léků a poskytuje psychologickou podporou.

 

2) Aliance pro individualizovanou podporu - péče pro zdravotně postižené osoby se v době koronavirové pandemie v ČR výrazně snížila. Aliance navrhla sadu opatření, která by mohla zdravotně postiženým v karanténní době pomoci.  V současné chvíli Aliance sdružuje čtyřicet rodičovských, pacientských a zastřešujících organizací. Zakladatelskými organizacemi jsou Asistence, ČOSIV - Česká odborná společnost pro inkluzivní vzdělávání, Děti úplňku a Parent Project CZ.

 

3) D.O.M.A. - Důstojnost, Otevřenost, Management, Atmosféra  - projekt na podporu důstojné a kvalitní péče o seniory. Poslední měsíc se angažuje v zásobování domovů seniorů ochrannými pomůckami a dezinfekčními prostředky. Snaží se reagovat na to, co je aktuálně potřeba a postupně pomoc rozšiřují tam, kde to nejvíce třeba. Nyní řeší, jakou formou přivést k osamělým a od světa odříznutým seniorům kulturní projekty.

 

4) Projekt šance – preventivním a humanitárním programem pomáhá již více než 20 let dětem ulice postavit se na vlastní nohy. Jedná se nejčastěji o zneužívané děti a mládež či oběti obchodování s lidmi či děti, které skončily na ulici vinou dysfunkční rodiny.

 

5) Centrum Paraple poradenské a rehabilitační zařízení, které pomáhá lidem s poškozením míchy a jejich rodinám překonat těžkou životní situaci a najít cestu dál.