Říční krajina

Technika:olej na lepence

Datace:30. léta 20. století

Rozměry:69 × 99 cm

vyvolávací cena:‍250000

dosažená cena:‍650000

85. aukce, číslo katalogu 217

Dokonale zvládnutá až geometricky působící kompozice z palety jednoho z našich mezinárodně nejúspěšnějších krajinářů konce 19. a první poloviny 20. století poukazuje na vysokou úroveň jeho zralé tvorby. Obraz pochází z období, kdy autor maloval hlavně v Polabí a na Chrudimsku, kde s pílí sobě vlastní a v typickém rukopise výborně zachytil paprsky slunce pronikajícího oblaky i celkovou vzdušnou atmosféru. V charakteristicky převažující souhře modrých a zelených valérů prokázal své mistrovství, když zároveň v kontrastu silnějších nánosů barev nechal tvůrčím způsobem prosadit prosvítající podložku. Při konzultacích posouzeno prof. J. Zeminou a Mgr. M. Dospělem, Ph.D. Přiložena odborná expertiza Mgr. P. Kubíka.