Vladimír Komárek (1928–⁠2002)

Harfeník

Technika:olej na plátně

Datace:1. polovina 70. let 20. století

Rozměry:70 × 90 cm

vyvolávací cena:‍25000

dosažená cena:‍96000

86. aukce, číslo katalogu 26

Reprezentativní ukázka autorovy tvorby z vynikajících 70. let, ve kterých vědomě navázal na inspirativní podněty české poválečné imaginativní malby. Jemný pastelový kolorit a charakteristicky rozechvělý štětcový přednes vnášejí do této půvabné práce, znázorňující harfeníka s bílým koněm a zrcadlem v pozadí, nezaměnitelnou snovou atmosféru. Při konzultacích posouzeno prof. J. Zeminou a PhDr. J. Machalickým.