Petr Jaroš (1859–⁠1929)

Zimní krajina

Technika:olej na plátně

Datace:1902

Rozměry:46 × 65 cm

vyvolávací cena:‍30000

dosažená cena:‍65000

86. aukce, číslo katalogu 73

Zimní krajina Petra Jaroše představuje dílo dosud spíše pozapomenutého malíře, na jehož výtvarné kvality však poukazuje už jeho důkladné školení ve Vídni, Mnichově a Drážďanech. Představované plátno v dokonalém malířském přednesu elegantně propojuje romantickou barevnost se symbolistním sfumatem přelomu století, a reprezentuje tak výborně autorovy výtvarné kvality. Pochází navíc z kvalitní moravské sbírky. Při konzultacích posouzeno prof. R. Prahlem, CSc., a Mgr. M. Dospělem, Ph.D.