Josef Lada (1887–1957)

Nebezpečná jízda

Technika:komb. tech. (tuš, akvarel) na papíře

Datace:20. léta 20. století

Signatura:vpravo nahoře

Rozměry:23,5 × 20 cm

Provedení:rám, sklo, pasparta

vyvolávací cena:‍100000

dosažená cena:‍410000

86. aukce, číslo katalogu 120

Vtipně podaná kresba je vynikající ukázkou Ladova charakteristického výtvarného stylu. Tento oblíbený umělec, jehož tvorbu si mnohé generace spojují s vizualitou dětství, tradic a venkova, dokázal své práce prodchnout typickou milou atmosférou a vřelým lidovým výrazem, jak ostatně dokládá i tato kresba. S nadsázkou tvořené dílo vzniklo patrně jako ilustrace k dobové humoristické povídce či pohádce a kombinuje v sobě celou řadu motivů, jež jsou pro Ladovu práci typické. Při konzultacích posouzeno prof. J. Zeminou a PhDr. J. Machalickým. Přiložena odborná expertiza PhDr. P. Pečinkové, CSc.