Ludvík Kuba (1863–1956)

Zátiší s ovocem

Technika:olej na plátně fixovaném na kartonu

Datace:30. léta 20. století

Rozměry:38 x 26 cm

vyvolávací cena:‍30000

dosažená cena:‍75000

86. aukce, číslo katalogu 199

Ludvík Kuba se zde v typicky nezaměnitelném rukopise chopil zátiší, kterému se věnoval celoživotně a které mu umožňovalo plně předvést svou nevázanou touhu tvořit. Představovaná práce zobrazující ovoce v míse postavené na stole je tak provedena uvolněně, nánosy barev místy až hnětenými. V návaznosti na staré mistry zde Kuba namaloval dílo, které se mu ovšem podařilo ztvárnit zcela osobitě, ve zřetelné stylové návaznosti na jeho mnichovské školení u Antona Ažbeho. Práce pochází z kvalitní východočeské sbírky a je prezentována ve stylové zdobné adjustaci. Při konzultacích posouzeno prof. J. Zeminou a Mgr. M. Dospělem, Ph.D.