Václav Špála (1885–1946)

U Berounky

Technika:olej na plátně

Datace:dat. 1926

Signatura:sign. PD

Rozměry:65x81 cm

vyvolávací cena:‍1000000

dosažená cena:‍2000000

62. aukce, číslo katalogu 45

galerijní ukázka autorova vrcholného zeleného období v původním zrestaurovaném rámu. Obraz vyniká všemi přednostmi Špálovy malby, spojující v dynamické kompozici a odvážném koloritu oslavu civilizace. Původní číslo 225 malířova soupisu. Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. J. Zeminou, přiložen znalecký posudek PhDr. M. Kodla