Josef Bolf (1971)

Nejistý úkryt

Technika:olej na plátně

Datace:2017

Signatura:na rubu

Rozměry:70 × 100 cm

vyvolávací cena:‍130000

dosažená cena:‍130000

86. aukce, číslo katalogu 7

Autorova typická, velice zdařilá práce je kvalitní ukázkou jeho současné tvorby založené na kontrastu dětské nevinnosti a věčného všudypřítomného strachu. Umělec, jenž s oblibou pracuje s podvědomím a hluboko v mysli uloženými vzpomínkami, transformuje tyto zkušenosti do svých obrazů ve formě nekonečných náhodných variací, na jejichž základech vznikají absurdní paradoxy. Prazvláštní znepokojivou postavu plačící dívky zobrazuje na pozadí snových růžových odstínů. Rozpité barvy pak ještě podtrhují celkový neklid a nervozitu z věčné nejednoznačnosti věcí a událostí v našem životě. Plátno bylo součástí Bolfovy samostatné výstavy Nepatrný dosah povědomí ve Špálově galerii v roce 2017. Práce pochází přímo z autorova ateliéru. Z dosažené ceny na kladívku bude 50 % věnováno ve prospěch konta neziskové organizace Post Bellum.