1. 11. 2000 Emil Filla ze soukromých sbírek

V roce 2000 se uskutečnila výstava "Emil Filla ze soukromých sbírek". Vystaveno bylo přibližně 30 olejů, řada kreseb, grafik a plastik, jejichž celková hodnota činila přes 40 mil. Kč. Výstava byla koncipována jako průřez Fillova díla od r. 1908 přes díla ze slavného analytického kubismu a "Bílého období" 20. let, dále z 30. a 40. let v podobě lyrického kubismu až po kolekci krajin z r. 1952 z Českého středohoří. I přes to, že umělecká díla byla ke zhlédnutí pouze po dobu necelého měsíce, počet návštěvníků přesáhl číslo 2 500.


Na výstavu byl také zapůjčen nejdráže prodaný Fillův obraz v té době ve světě - „Zlaté rybičky u okna", který byl vydražen na aukci Galerie Kodl konané 4. 6. 2000 v Praze za 7,3 mil. Kč.


U příležitosti uskutečnění této výstavy galerie vydala malou monografii „Emil Filla ze soukromých sbírek" v českém i anglickém jazyce, s originální vzpomínkou majitele autorských práv Fr. Krejčího a několika příspěvky PhDr. J. Zeminy, PhDr. Fr. Dvořáka, PhDr. J. Siblíka, PhDr. M. Zachaře, PhDr. M. Kodla a úvodní řečí Doc. J. Kačera.


Pro velký zájem o tuto publikaci došlo k jejímu dotištění a stále je k dostání v naší galerii.