2. 8. 2021 Kodl Contemporary pro aukci Sotheby's 2021

Mimořádná spolupráce Kodl Contemporary a Sotheby's pokračuje

 

Od 3.–9. 11. 2021 probíhá aukce londýnské Sotheby's s názvem 20th Century Art: A Different Perspective.

 

Věhlasná aukční síň tentokrát zařadila jedenáct děl českých a slovenských současných autorů, na jejichž výběru se opět podílel tým Kodl Contemporary ve spolupráci s odborníky ze Sotheby's. V Londýně se budou dražit díla Ondřeje Basjuka, Vladimíra Houdka, Jana Kalába, Martina Krajce, Pavly Malinové, Jiřího Petrboka, Karla Štědrého, Michala Škapy, Jakuba Špaňhela, Márie Švarbové Zdeňka Trse.

 

Čeští milovníci současného umění i sběratelé mohli tato díla spatřit v Galerii KODL od 3. do 13. srpna v rámci  Letního výtvarného salonu. Díla byla následně převezena na jednu z nejprestižnějších adres světového obchodu s uměním, přímo do sídla londýnské Sotheby's. Zde jsou instalována na stejných zdech, na kterých se objevují díla světových uměleckých legend.

 

Ambicí Kodl Contemporary je posunout úroveň prezentace soudobého umění o další stupeň. Usiluje o představení širokého pole tvorby mladé a střední generace ve vytříbeném výběru a v mezinárodním kontextu. Jedním z hlavních cílů Kodl Contemporary je podpora a zviditelňování českého současného umění ve světě. Nejvýznačnějším výsledkem této snahy je pokračující spolupráce seSotheby'spři výběru českých a slovenských autorů do podzimní online aukce současného umění. Jedná se o tvorbu předních umělců, z nichž většina se již představila i na Letních výtvarných salonech Kodl Contemporary.

 

Výstava v Galerie KODL proběhla od 3.–13. 8. 2021.

 

Do aukce se lze zapojit i prostřednictvím pevného limitu Galerie KODL.
Telefon pro dohodnutí pevného limitu: +420 602 117 440 či pište na e-mailovou adresu kodlcontemporary@galeriekodl.cz. 

 

Pevný limit

 

Odkaz na tiskovou zprávu