Pokračovat k obsahu

Aukční den 69

Zahájení limitace:  2. 12. 2012 12:00  |  Ukončení limitace:  2. 12. 2012 12:00  |  Živá aukce:  2. 12. 2012 11:00

V neděli 2. prosince 2012 se na pražském Žofíně se uskutečnil již tradiční společný Aukční den.Sběratelům umění bylo nabídnuto 477 uměleckých děl s celkovou dosaženou cenou téměř 80 milionů Kč.O největší překvapení aukce se ale postaral naprosto unikátní, monumentální obraz od Emila Filly Tři Grácie s dosaženou cenou 14,6 milionů Kč. Novým absolutním aukčním rekordem je Šimon Lomnický na Karlově mostě  od Jaroslava Čermáka za 2 700 000 Kč, francouzské plátno Václava Radimského  za 1 800 000 Kč, precizní Mlýn v  Durenthalu Bedřicha Havránka za 1 200 000 Kč. Z malířů 20. století svůj nový rekord vytvořil Jiří Trnka se svými  750 000 Kč, Čínské pavilony Zdeňka Sklenáře za 1 600 000 Kč a Karsův Akt s 850 000 Kč.Úspěšný byl také Hudečkův Večer na rybníce se svými 1 800 000 Kč  a Akt v zahradě Vojtěcha Hynaise s 2 000 000 Kč, které se tímto zařadily na druhé příčky v aukčním žebříčku.Nejvyšší nárůst zaznamenal Fillův Théseus s býkem, který se vyšplhal z vyvolávací ceny 800 000 Kč na neočekávaných 4 500 000 Kč, což je nový aukční rekord v kategorii Fillových obrazů vytvořených kombinovanou technikou.

Položky aukce



Moře na francouzském jihu
František Kupka (1871–1957)
Moře na francouzském jihu
Vyvolávací cena
1 400 000 Kč
Kladívková cena
2 300 000 Kč
Statek ve Zbečně
Vlastimil Beneš (1919–1981)
Statek ve Zbečně
Vyvolávací cena
420 000 Kč
Kladívková cena
490 000 Kč
Za vsí
Jan Zrzavý (1890–1977)
Za vsí
Vyvolávací cena
1 700 000 Kč
Kladívková cena
2 100 000 Kč
Zátiší s rybou
Emil Filla (1882–1953)
Zátiší s rybou
Vyvolávací cena
400 000 Kč
Kladívková cena
950 000 Kč
Mlýn v Dürenthalu
Bedřich Havránek (1821–1899)
Mlýn v Dürenthalu
Vyvolávací cena
1 000 000 Kč
Kladívková cena
1 200 000 Kč
Podzimní kytice
Otakar Kubín (1883–1969)
Podzimní kytice
Vyvolávací cena
260 000 Kč
Kladívková cena
300 000 Kč
Harlekýn
Karel Vaca (1919–1989)
Harlekýn
Vyvolávací cena
190 000 Kč
Kladívková cena
190 000 Kč
Zimní radovánky
Josef Lada (1887–1957)
Zimní radovánky
Vyvolávací cena
350 000 Kč
Kladívková cena
900 000 Kč
Znamení
Václav Boštík (1913–2005)
Znamení
Vyvolávací cena
1 100 000 Kč
Kladívková cena
1 300 000 Kč
Všudypřítomné oko
Jindřich Štyrský (1899–1942)
Všudypřítomné oko
Vyvolávací cena
550 000 Kč
Kladívková cena
550 000 Kč
Na povinné procházce
František Tichý (1896–1961)
Na povinné procházce
Vyvolávací cena
150 000 Kč
Kladívková cena
260 000 Kč
U Loun
Emil Filla (1882–1953)
U Loun
Vyvolávací cena
190 000 Kč
Kladívková cena
460 000 Kč
Noční chaloupka
Jiří Trnka (1912–1969)
Noční chaloupka
Vyvolávací cena
300 000 Kč
Kladívková cena
750 000 Kč
Žena v červeném šátku
Richard Fremund (1928–1969)
Žena v červeném šátku
Vyvolávací cena
150 000 Kč
Kladívková cena
310 000 Kč
Karlův most
Karel Černý (1910–1960)
Karlův most
Vyvolávací cena
150 000 Kč
Kladívková cena
390 000 Kč
Mondsee s Dračí skálou
Adolf Chwala (1836–1900)
Mondsee s Dračí skálou
Vyvolávací cena
350 000 Kč
Kladívková cena
460 000 Kč
Bílá velryba
Zdeněk Burian (1905–1981)
Bílá velryba
Vyvolávací cena
130 000 Kč
Kladívková cena
130 000 Kč
Dívčí portrét
Alfons Mucha (1860–1939)
Dívčí portrét
Vyvolávací cena
1 200 000 Kč
Kladívková cena
1 200 000 Kč
U jezera Königsee
Adolf Chwala (1836–1900)
U jezera Königsee
Vyvolávací cena
400 000 Kč
Kladívková cena
550 000 Kč
Sluncem zalitá stráň nad říčkou
Václav Radimský (1867–1946)
Sluncem zalitá stráň nad říčkou
Vyvolávací cena
300 000 Kč
Kladívková cena
390 000 Kč
Kompozice
František Foltýn (1891–1976)
Kompozice
Vyvolávací cena
900 000 Kč
Kladívková cena
1 100 000 Kč
Letní cesta v Simiane
Otakar Kubín (1883–1969)
Letní cesta v Simiane
Vyvolávací cena
300 000 Kč
Kladívková cena
360 000 Kč
Akt
Georges (Jiří) Kars (1880–1945)
Akt
Vyvolávací cena
360 000 Kč
Kladívková cena
850 000 Kč
Stolní zátiší s kyticí
Otakar Kubín (1883–1969)
Stolní zátiší s kyticí
Vyvolávací cena
390 000 Kč
Kladívková cena
900 000 Kč
Zátiší s hruškou a jablky
Václav Špála (1885–1946)
Zátiší s hruškou a jablky
Vyvolávací cena
300 000 Kč
Kladívková cena
400 000 Kč
Kytici floxů a jiřin
Vincenc Beneš (1883–1979)
Kytici floxů a jiřin
Vyvolávací cena
200 000 Kč
Kladívková cena
350 000 Kč
Modrá melancholie
Ivan Exner (✱ 1960)
Modrá melancholie
Vyvolávací cena
170 000 Kč
Kladívková cena
190 000 Kč
Pěvec balad
Václav Brožík (1851–1901)
Pěvec balad
Vyvolávací cena
800 000 Kč
Kladívková cena
1 000 000 Kč
Šimon Lomnický na Karlově mostě
Jaroslav Čermák (1831–1878)
Šimon Lomnický na Karlově mostě
Vyvolávací cena
2 000 000 Kč
Kladívková cena
2 700 000 Kč
Théseus nesoucí krétského býka
Emil Filla (1882–1953)
Théseus nesoucí krétského býka
Vyvolávací cena
800 000 Kč
Kladívková cena
4 500 000 Kč
Akt v zahradě
Vojtěch Hynais (1854–1925)
Akt v zahradě
Vyvolávací cena
1 400 000 Kč
Kladívková cena
2 000 000 Kč
Ševcova rodina
Rudolf Kremlička (1886–1932)
Ševcova rodina
Vyvolávací cena
1 200 000 Kč
Kladívková cena
1 600 000 Kč
Zátiší s česnekem
Jan Zrzavý (1890–1977)
Zátiší s česnekem
Vyvolávací cena
1 100 000 Kč
Kladívková cena
2 500 000 Kč
Zátiší s rakem
Emil Filla (1882–1953)
Zátiší s rakem
Vyvolávací cena
2 300 000 Kč
Kladívková cena
2 600 000 Kč
Večer na rybníce
Antonín Hudeček (1872–1941)
Večer na rybníce
Vyvolávací cena
1 000 000 Kč
Kladívková cena
1 800 000 Kč
Lekníny za večerního světla
Václav Radimský (1867–1946)
Lekníny za večerního světla
Vyvolávací cena
1 500 000 Kč
Kladívková cena
1 800 000 Kč
Čínské pavilony
Zdeněk Sklenář (1910–1986)
Čínské pavilony
Vyvolávací cena
1 200 000 Kč
Kladívková cena
1 600 000 Kč
Černá s oranžovou
Richard Fremund (1928–1969)
Černá s oranžovou
Vyvolávací cena
310 000 Kč
Kladívková cena
310 000 Kč
Tři Grácie
Emil Filla (1882–1953)
Tři Grácie
Vyvolávací cena
12 000 000 Kč
Kladívková cena
14 600 000 Kč
č. 21
91. aukce Galerie KODL
91. aukce Galerie KODL
91. aukce Galerie KODL
Výsledky 90. aukce
Výsledky 90. aukce
Výsledky 90. aukce
Jak dražit?
Jak dražit?
Jak dražit?
Nabídnout dílo
Nabídnout dílo
Nabídnout dílo
Aktuality
Aktuality
Aktuality
Naše nejvyšší prodeje
Naše nejvyšší prodeje
Naše nejvyšší prodeje
Dražit online - Artslimit
Dražit online - Artslimit
Dražit online - Artslimit
Napsali o nás
Napsali o nás
Napsali o nás
CookieNastavení cookies

Pro zlepšování vašeho uživatelského zážitku i našich služeb používáme soubory cookies. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Povolit vše".
Více informací o ochraně osobních údajů a cookies.