Předaukční výstava:

Po–Pá 10:00–18:00 hod.

Dle nařízení vlády je galerie pro veřejnost uzavřena.

Telefon pro dohodnutí osobní schůzky : +420 602 117 440

 

V Galerii KODL platí od 10. září hygienická opatření:

  • Veškerý personál, který přichází do kontaktu s klienty, má po celou dobu pobytu v prostoru galerie zakryté dýchací cesty (ústa i nos) rouškou, výjimkou je konzumace nápojů.
  • V prostorách Galerie jsou několikrát denně desinfikovány předměty a povrchy (kliky, madla, odkládací místa), celkové prostory jsou desinfikovány dvakrát denně.
  • Desinfekce k ošetření rukou je k dispozici na několika místech galerie i na toaletě.
  • Prosíme návštěvníky, klienty, aby v prostoru galerie nosili roušky a dodržovali hygienická opatření vyplývající z nařízení vlády (desinfekci rukou, odstupy).
  • Pokud před návštěvou galerie pociťujete jakékoliv příznaky respiračního onemocnění, zůstaňte, prosím, doma.  Jestliže máte sjednanou schůzku a necítíte se dobře, zavolejte na náš tel.: 602 117 440 a společně domluvíme náhradní termín.

 

 

 

 

 

Vážení příznivci naší galerie,

 

v zájmu zachování hojné návštěvnosti našich výstav, velkého zájmu veřejnosti o nabízená díla a vysoké kvality aukcí včetně úspěšných prodejů jsme se rozhodli přesunout jarní aukci na tradiční podzimní termín, tedy neděli 29. listopadu. Dražit se na pražském Žofíně bude jako obvykle celkem 250 děl, výtěžek z prvních deseti položek bude věnován ve prospěch Centra Paraple.

 

Během jarních a letních měsíců nás však čeká bohatý program. Současná výstava A. V. Hrsky bude prodloužena do 22. května. Vzhledem k tomu, že se nám podařilo opět sestavit vynikající kolekci aukčních děl, kterou bude možné ještě do konce srpna doplňovat o další skvělé práce, rozhodli jsme se pro vás připravit jejich zcela výjimečnou prezentaci. Vybraná díla budou představena v několika tematických cyklech, zakončených tradiční předaukční výstavou. V průběhu června tak v prostorách galerie uvidíte výjimečnou sbírku krajinomalby a 19. století, během července můžete shlédnout poválečné umění spolu s uměním současným. Od 19. srpna do 1. září bude v prostorách galerie vystaveno deset děl českých současných autorů, které budou draženy v listopadové aukci londýnské aukční síně Sotheby's. Jako poslední cyklus vám představíme velice silnou kolekci meziválečné moderny. Jednotlivé tematické výstavy aukční kolekce, které tak skrze konkrétní díla přiblíží nejsilnější momenty českého výtvarného umění, budou doprovázeny komentovanými prohlídkami pro veřejnost, ať už je budete moci navštívit osobně nebo skrze online přenosy na našich webových stránkách. Celá aukční výstava bude prodloužena na období dvou měsíců v říjnu i listopadu.

 

Pojďme se společně těšit z krás výtvarného umění, které zůstává v této nelehké době jednou z mála trvalých hodnot.

 

Tým Galerie KODL

 

Časový harmonogram chystaných akcí:

22. května – konec výstavy A. V. Hrsky 

1. – 26. června – cyklus umění 19. století z aukční kolekce

7. července – 14. srpna – cyklus poválečného a současného umění z aukční kolekce

19. srpna – 1. září – Kodl Contemporary pro Sotheby's: Výstava děl českých současných autorů, které budou draženy v listopadové aukci aukční síně Sotheby's v Londýně

7. září – 17. září – cyklus umění meziválečné moderny z aukční kolekce

5. října – otevření předaukční výstavy

29. listopadu – 84. aukční den