ROK 2021

 

15.1.2021

 

Vážení příznivci naší galerie,

 

vzhledem ke stávající situaci a vládním opatřením je bohužel naše galerie pro veřejnost uzavřena.  

 

V Galerii KODL platí nadcházející hygienická opatření:

 • Veškerý personál, který přichází do kontaktu s klienty, má po celou dobu pobytu v prostoru galerie zakryté dýchací cesty (ústa i nos) rouškou, výjimkou je konzumace nápojů.
 • V prostorách Galerie jsou několikrát denně desinfikovány předměty a povrchy (kliky, madla, odkládací místa), celkové prostory jsou desinfikovány dvakrát denně.
 • Desinfekce k ošetření rukou je k dispozici na několika místech galerie i na toaletě.
 • Prosíme návštěvníky, klienty, aby v prostoru galerie nosili roušky a dodržovali hygienická opatření vyplývající z nařízení vlády (desinfekci rukou, odstupy).
 • Pokud před návštěvou galerie pociťujete jakékoliv příznaky respiračního onemocnění, zůstaňte, prosím, doma.  Jestliže máte sjednanou schůzku a necítíte se dobře, zavolejte na náš tel.: 602 117 440 a společně domluvíme náhradní termín.

 

 

Nabídky děl do nadcházející aukce prosím posílejte na emailovou adresu galerie@galeriekodl.cz. Více informací o tom, jak nabídnou umělecké dílo a co by ve Vašem emailu nemělo chybět, najdete ZDE.

 

Aktuálně přijímáme díla jak do 85. aukce, která se bude konat 30. května., tak i do chystané on-line aukce, která proběhne na našem novém aukčním portálu Artslimit.

 

Telefon pro dohodnutí osobní schůzky: +420 602 117 440

 

 

Časový harmonogram chystaných akcí v roce 2021:

 

 • 3. 2.19. 2.2021 Výstava obrazů ze sbírky Viléma Trmala

 

 • 5. 3.28. 3. 2021 Artslimit - výstava k on-line aukci

 

 • 26.4. 29.5. 2021 Předaukční výstava 85. aukce

 

 • 30. 5. 2021  85. Aukční den Galerie KODL + Bátor Tábor

 

 • 21. 6.13. 8. 2021 Letní výtvarný salon

 

 • 1. 9.19. 9. 2021 Artslimit – výstava k on-line aukci

 

 • 20. 9.15. 10. 2021 Vlastimil Beneš

 

 • 25. 10.27. 11. 2021 Předaukční výstava 86. aukce

 

 • 28. 11. 2021 86. Aukční den Galerie KODL

 

 

Uvedené termíny se mohou, vzhledem k nastalé situaci, měnit. O všem Vás budeme průběžně blíže informovat zde na webových stránkách a sociálních sítích. Buďte s námi prozatím ve spojení alespoň virtuálně na našem Youtube kanálu, Facebooku či Instagramu.

 

Srdečně bychom Vám chtěli poděkovat za to, že jste na nás v tomto nelehkém období nezanevřeli a svým zájmem o výtvarné umění nám stále pomáháte.

 

Těšíme se na budoucí setkání, během kterých si opět budeme moci vychutnávat společně krásy umění, které zůstává v této době jednou z mála trvalých hodnot.

 

Tým Galerie KODL

 

 

 

ROK 2020

 

84.aukční den Galerie KODL

Vzhledem k stávající situaci a vládním opatřením se bohužel náš 84. aukční den koná bez přítomnosti veřejnosti. Dražba tradičně proběhne na Žofíně a Vy ji můžete sledovat v přenosu na našem novém aukčním portálu www.artsbay.cz. Začínáme v neděli 29.11. ve 12 hodin.

 

 Předaukční výstava:

Po–Ne 10:00–18:00 hod.

Dle nařízení vlády je galerie pro veřejnost uzavřena.

Telefon pro dohodnutí osobní schůzky : +420 602 117 440
možno i o víkendech
 

84. aukce se blíží

Aukční den se blíží a proto jsme pro vás přichystali cyklus krátkých videí, které přibližují některé momenty aukční kolekce a představují díla, která byste určitě neměli minout. Videa, která postupně přidáváme, lze shlédnout na našich webových stránkách, na našem Youtube kanálu, i na facebooku a instagramu. Buďte s námi alespoň virtuálně.

Aukce proběhne ve stanoveném termínu, tedy 29. listopadu ve 12 hodin. Protože však není jisté, jak se bude vyvíjet situace spojená s coronavirem a související opatření, rozšířili jsme pro Vás možnosti, jak dražit. Nejspolehlivější cestou, jak se do aukce zapojit, je uzavřít pevný nebo telefonický limit.

Dále jsou pro Vás připraveny dvě hlavní možnosti online dražících platforem:

1. www.artsbay.cz – dražící portál, který jsme letos vytvořili na míru pro naše klienty

2. www.livebid.cz – portál, kde jsme již na jaře pořádali online aukce pro charitativní účely

Na obou platformách se online aukce spustí již 14. listopadu v 10h. Od té doby až do 27. listopadu do 24h je možné tedy dražit virtuálně. Poté se obě platformy uzavřou a znovu se spustí v živé aukci až 29. listopadu ve 12h. Dražit se bude na všech platformách souběžně a příhozy budou synchronizovány, nezapomeňte se ale zaregistrovat s dostatečným předstihem, tedy maximálně 24 hodin před začátkem živé dražby, aby Vám bylo včas schváleno členství a mohli jste se do aukce plnohodnotně zapojit. S registrací Vám samozřejmě rádi pomůžeme i v galerii – neváhejte si objednat schůzku.

 

V Galerii KODL platí od 10. září hygienická opatření:

 • Veškerý personál, který přichází do kontaktu s klienty, má po celou dobu pobytu v prostoru galerie zakryté dýchací cesty (ústa i nos) rouškou, výjimkou je konzumace nápojů.
 • V prostorách Galerie jsou několikrát denně desinfikovány předměty a povrchy (kliky, madla, odkládací místa), celkové prostory jsou desinfikovány dvakrát denně.
 • Desinfekce k ošetření rukou je k dispozici na několika místech galerie i na toaletě.
 • Prosíme návštěvníky, klienty, aby v prostoru galerie nosili roušky a dodržovali hygienická opatření vyplývající z nařízení vlády (desinfekci rukou, odstupy).
 • Pokud před návštěvou galerie pociťujete jakékoliv příznaky respiračního onemocnění, zůstaňte, prosím, doma.  Jestliže máte sjednanou schůzku a necítíte se dobře, zavolejte na náš tel.: 602 117 440 a společně domluvíme náhradní termín.

 

 

 

 

 

Vážení příznivci naší galerie,

 

v zájmu zachování hojné návštěvnosti našich výstav, velkého zájmu veřejnosti o nabízená díla a vysoké kvality aukcí včetně úspěšných prodejů jsme se rozhodli přesunout jarní aukci na tradiční podzimní termín, tedy neděli 29. listopadu. Dražit se na pražském Žofíně bude jako obvykle celkem 250 děl, výtěžek z prvních deseti položek bude věnován ve prospěch Centra Paraple.

 

Během jarních a letních měsíců nás však čeká bohatý program. Současná výstava A. V. Hrsky bude prodloužena do 22. května. Vzhledem k tomu, že se nám podařilo opět sestavit vynikající kolekci aukčních děl, kterou bude možné ještě do konce srpna doplňovat o další skvělé práce, rozhodli jsme se pro vás připravit jejich zcela výjimečnou prezentaci. Vybraná díla budou představena v několika tematických cyklech, zakončených tradiční předaukční výstavou. V průběhu června tak v prostorách galerie uvidíte výjimečnou sbírku krajinomalby a 19. století, během července můžete shlédnout poválečné umění spolu s uměním současným. Od 19. srpna do 1. září bude v prostorách galerie vystaveno deset děl českých současných autorů, které budou draženy v listopadové aukci londýnské aukční síně Sotheby's. Jako poslední cyklus vám představíme velice silnou kolekci meziválečné moderny. Jednotlivé tematické výstavy aukční kolekce, které tak skrze konkrétní díla přiblíží nejsilnější momenty českého výtvarného umění, budou doprovázeny komentovanými prohlídkami pro veřejnost, ať už je budete moci navštívit osobně nebo skrze online přenosy na našich webových stránkách. Celá aukční výstava bude prodloužena na období dvou měsíců v říjnu i listopadu.

 

Pojďme se společně těšit z krás výtvarného umění, které zůstává v této nelehké době jednou z mála trvalých hodnot.

 

Tým Galerie KODL

 

Časový harmonogram chystaných akcí:

22. května – konec výstavy A. V. Hrsky 

1. – 26. června – cyklus umění 19. století z aukční kolekce

7. července – 14. srpna – cyklus poválečného a současného umění z aukční kolekce

19. srpna – 1. září – Kodl Contemporary pro Sotheby's: Výstava děl českých současných autorů, které budou draženy v listopadové aukci aukční síně Sotheby's v Londýně

7. září – 17. září – cyklus umění meziválečné moderny z aukční kolekce

5. října – otevření předaukční výstavy

29. listopadu – 84. aukční den